IMG_0591Bu yaz bizim için oldukça hareketli başladı, Mayıs ayında havalar ısınınca çocukları da alıp kısa bir tatil yapmaya karar verdik dostlarla, tabi ki tercih ettiğimiz adres Rixos Premium Belek oldu.

Daha önce de konakladığımız için hizmet kalitesinden hiç şüphemiz yoktu, kafamızda soru işaretleri olmadan giriş yaptık otelimize. Antalya özellikle otellerinin hizmet kalitesiyle ön plana çıkan turistik bir şehrimiz.

Açıkçası daha önce Antalya’da sayısız otelde konakladığımı var sayarsam Rixos bunların içinde kesinlikle top 3’e giriyor, Ailece 3 günlük tatil geçirdiğimiz otelde özellikle çocuklu misafirler başta olmak üzere yabancı ve Türk fark etmeksizin tüm misafirlere çok nezaketli davranılıyor.

Daha ilk karşılamadan uğurlamaya kadar, her an kendimizi özel hissetmememiz için ellerinden geleni yapan tüm otel ekibini yürekten kutluyorum.

Bu seferki konaklamamızda tercih ettiğimiz deluxe deniz manzaralı odamıza her girişimizde yeni bir odaya girmiş gibiydik. Havalandırmasından tutun da aydınlatma seçenekleri konforu fazlasıyla yeterli. Banyo ve tuvalet alanı için açılır raylı kapı sistemi oldukça ayrıcalıklı geldi bana çünkü odaya ferahlık kazandırmış Oda’nın manzarasına zaten diyecek bir şey yok.

Biz bebeklerimiz erken uyuyup odada kalmak zorunda olacağımızı önceden düşünerek, aile odası konseptini tercih edip birbirine bağlı iki oda talep etmiştik, böylece geceleri çocuklarımız yataklarında mışıl mışıl uyurken bizde birbirimizin balkonunda misafircilik oynayabildik, içki ve sohbetin tadını çıkarttık.

Restoran ve Snack’lerde yiyecekler olabildiğince bol, taze ve kaliteli. Rixos Premium Belek, farklı ve bol sayıdaki Alakart restoranlarıyla da diğer otellere bence fark atıyor. Ama biz ana restoranda o kadar iyi ağırlandık ki alakart restoranlara gitmeye gerek bile hissetmedik.

Otel içindeki tüm ekip sürekli güler yüzlü ve motivasyonlu bir performans sergiliyorlar. Alan çok geniş olduğundan otel kalabalık da olsa rahatsız olmuyorsunuz. Her daim sizinle ilgilenecek bir ekip var etrafınızda

Muhteşem havuzların yanı sıra, sahildeki güneşlenme alanları ve iskele deniz girmek izin apayrı alternatifler yaratıyor 🙂

Otelde geceleri amfi tiyatroda gerçekleşen şovların yanı sıra, barlarda gece konserlerine de rastlamanız mümkün.

Bizim gittiğimiz tarihte ve tüm yaz boyunca Yunus ve Balina gösterisinin olduğu Rixos ’ta Troy Aqua isimli devasa bir su parkı da mevcut. Burada heyecan verici aktivitelerle hem sizin hem de çocuklarınızın vakit geçirmesi mümkün.

Fransız Sokağı havasında tasarlanmış olan alışveriş sokağı ise hoş dükkanların yanı sıra harika bir pastaneye de ev sahipliği yapıyor, buraya uğrayıp akşamüzeri çöreğinizi atıştırmadan odanıza geçmeyin derim J

Gelelim asıl odak noktamıza yani çocuklar için neler var neler yok?

  • Öncelikle eğer bebek arabasız gelirseniz, otelde uygun bir ücret karşılığında puset kiralamanız mümkün, tüm yemek alanlarında bebek koltuğu, yeme içme araçları, çocuklara uygun yemekler bulmanız çok kolay.
  • Odalarda çocuk bornoz ve terliği mevcut, isterseniz odanıza Mama ısıtıcı veriliyor. odalarda park yatak, çocuk için bornoz ,güneş koruyucusu ve şampuandan oluşan bir kit mevcut! Bebekleriniz için odanıza meyveli sütler geliyor 🙂

Capture cocuk havuzu

  • Havuz alanında bebekler için oyun araçları, hatta havuz bezi edinebiliyorsunuz. Ve en önemlisi onları tüm gün oyalayabileceğiniz Rixy Club aktiviteleri kesinlikle harika, çocuk havuzu, açık kapalı oyun alanı ve açık büfe çocuk restoranı ile tüm gün vakit geçirip, ufaklıkların dikkatini de burada tutup birlikte eğlenme şansını yakalıyorsunuz.
  • Eğer talep ederseniz ücretli olarak tüm gün çocuk bakım hizmeti verebiliyorlar.
  • Rixy Train isimli İngilizce şarkılar eşliğinde gezintiye çıkan müthiş bir eğlence aracı var, günde 5-6 kez otelin içinde yaklaşık 40dakikalık turlar yapıyor ama küçükler ancak ebeveynleri eşliğinde binebiliyor.

CaptureKısa özetle Rixos Premium Belek’i bize çok keyifli bir 3 gün yaşattığı, çocuklu aileleri bile bu kadar özel hissettirdiği için çok teşekkür ederim.

“Güle güle, yine gelin!” demenin bile ne kadar nezaketle yapıldığını yandaki fotoğraf anlatabiliyordur eminim:) Bir anne seyahat sever olarak, çocuk ve bebeklere olan ilgili tutumlarından dolayı oteli tüm ailelere öneriyorum.

Sevgiler,

Pinkkleo

Reklam