Kısa ve öz Milano turumuzu ilk gün tamamlamanın keyfiyle 2. günümüzü Milano’nun alışveriş noktalarını keşfetmeye ve damaklarımızı tatlandırmaya ayırdık.

İlk olarak girişlerinden biri Duomo Meydanı’na bakan La Rinascente’ye gitmeye karar veriyoruz.Burası Londra’da Harrod’s, Paris’te Lafayette neyse oyle bir yer. Her türlü ünlü markanın, giysi, ayakkabı, çanta, parfüm, ev aşyası gibi ürünlerini bulabileceğiniz, en üst katında da bir çok Duomo manzaralı restaurant barındıran bir avm. Detaylı dolaşmaya gününüz varsa 2-3 saatinizi burda harcayabilirisiniz, ama biz hızlı bir tur atıp kendimizi açık havaya atmayı tercih ettik.

IMG_5329Duomo’nun yakınıda bulunan ve bir önceki post’ta detayını verdiğim altın dörtgeni de daha detaylıca gezdikten sonra öğlen kahvesi ve atıştırma için Armani Cafe’ye uğradık.

Sırf Milano’ya gelmişken bir uğramış olalım görelim bakalım neymiş bu şahşaha demek için gitmiştik ama ne görelim klasik bir cafe işte, oyle bir ahım şahımlık yok, lüks yok.

Kuş kondurmuyorlar kısaca:) Ama kahveleri ve tiramisu’su oldukça lezzetliydi. O bölgedeyseniz öğlen arası iyi ve sakin bir alternatifi olabilir.

Ardından yine sokaklarda kaybolup, bize çok tavsiye edilen, yaz aylarında oldukça populer olduğu söylenen ve aperetivosuyla ünlü Navigli Bölgesini ziyaret ettik.

Gittiğimizde hava kararmıştı ve sanırım aperetivo alacak kadar aç değildik bu nedenle bölgeyi meşhur yapan Grand Kanal’ın etrafında kısa bir tur attıktan sonra otele dönmeyi tercih ettik.

Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için Via Semphione’de bulunan Trattoria Montina’ya gittik. Burası ikiz kardeşler Maurizio ve Roberto’nun işlettiği yerel bir italyan lokantası, yerel italyan yemekleri modernize edilmiş şekilde sunuluyor. Turist görmek pek kolay değil, daha çok milano’luların tercih ettiği bir mekan, zaten iatlayanca konuşmayan bir tek bizdik:) Burada soğan çorbası, ahtapotlu salata, trüf mantarlı penne ve fıstıklı risotto denedik. Değişik lezzetlerdi. Ama yine de değişikliğe açık olmayanları daha alışılagelmiş lezzetleri denemeleri konusunda uyarıyorum. Tiramisu ve ev şarabı kesinlikle denenmeli.

Reklam